Moje małe Ciacho

MOJE MAŁE CIACHO czyli LOGOPEDIA NA WESOŁO :)

„MOJE MAŁE CIACHO” autorstwa Anny Powierzy to pełna humoru, zilustrowana przez Henryka Sawkę, książka logopedyczna dla dzieci, która dzięki wprowadzonym do fabuły różnorodnym ćwiczeniom, wykonywanym wraz z ulubionymi bohaterami wspomaga rozwój mowy, zarówno u tych młodszych, jak i nieco starszych dzieci.

Okładka Moje Małe Ciacho
 

Tytułowy Ciacho to wspaniały, piękny, podziwiany przez wszystkich koń, jednocześnie – straszny cykor. Na szczęście jego przyjaciele – Mały (lubiący jeść kucyk), Mojka (żywiołowy piesek) oraz Stefcia (lubiąca szkołę ale… jeszcze bardziej dni wolne spędzane w stajni) są wspaniałymi towarzyszami i podporą w świecie pełnym przerażających…. mrówek!

 

moje_male_ciacho_s4-5 ciacho11-12 moje_male_ciacho_s18-19

 

LEKTURA POLECANA PRZEZ LOGOPEDÓW

Książka MOJE MAŁE CIACHO jest polecana przez logopedów, nie tylko jako lektura do ćwiczeń logopedycznych, ale również wspierająca szeroko pojęty rozwój dziecka.

„Ćwiczenia logopedyczne, jak każde inne wymagające systematycznego powtarzania, są dosyć nużące. Tutaj Autorka podjęła próbę ich zbeletryzowania. Dzieci wykonają je z większym zapałem identyfikując się z bohaterami tej książki, przeżywając razem z nimi przygody i uczestnicząc w bierny i czynny sposób w narracji, co ma niebagatelny wpływ na rozwój nie tylko ich komunikacji, ale także innych procesów poznawczych i emocjonalnych. „

DR N. HUM. KRZYSZTOF SZAMBURSKI
LOGOPEDA, PSYCHOLOG, WYKŁADOWCA UW

IDEA: EDUKACJA – ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE WPLECIONE W FABUŁĘ

Anna Powierza z wykształcenia logopeda zaprojektowała ćwiczenia tak, aby tworzyły spójną całość treningu. Dzieci zainspirowane losami bohaterów razem z nimi wykonują szereg ćwiczeń począwszy od rozgrzewki ogólnorozwojowej, poprzez ćwiczenia oddechowe, aparatu mowy czy też ćwiczenia równoważne i rozluźniające.

AUTORZY

ANNA POWIERZA

Aktorka teatralna i filmowa, dyplomowany logopeda, absolwentka filozofii i historii sztuki, pisarka. Prywatnie miłośniczka koni.

ap2pop

HENRYK SAWKA

Znakomity rysownik, satyryk, ilustrator. Prywatnie miłośnik koni.

 


 
Patroni medialni trzymający pieczę nad książką „Moje małe Ciacho”:

patronaty_all