Katalog produktów

ZAPRASZAM DO ZAKUPU KSIĄŻEK.
W celu zamówienia proszę o kontakt: katarzyna.borucka@wydawnictwoaik.pl – tytuł i ilość – w odpowiedzi prześlę szczegóły dotyczące płatności i dostawy.oferta_AiKwhite

„Magiczna księga Ayurvedy” – Joanna Gawrylczyk
Cena: 44,90 PLN

Pewnego dnia 9-letnia Nina odnajduje na strychu starą, magiczną księgę. Księga, należąca kiedyś do jej dziadka – lekarza medycyny ayurvedyjskiej, odmienia życie nie tylko dziewczynki, ale też jej kuzyna Pranava, pochodzącego z Indii. Dzień po dniu dzieci odkryją tajemnice pięciu żywiołów, mieszkańców księgi, które służą im radą i pomocą, jak przystało na prawdziwych superbohaterów. Nina i Pranav dowiadują się, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach oraz uczą się, co robić, aby być zdrowym i radosnym każdego dnia.

Ta, przygotowana pod okiem specjalistów, przygodowa książka dla dzieci, zapozna je z zasadami Ayurvedy w przystępny i zabawny sposób. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam na stronę Autorki:magicznaksiegaayurvedy.pl

Doktor Dilbag Jindal, lekarz medycyny ajurwedyjskiej:
„Ayurveda jest nauką która w prosty sposób tłumaczy, jak żyć zdrowo, szczęśliwie oraz w zgodzie z otaczającym nas światem.
“Magiczna Księga Ayurvedy” to wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju książka, która wyjaśnia te proste zasady najmłodszym w bardzo przystępny i magiczny dla nich sposób. Głęboko wierzę, że każdy wyniesie wiele korzyści z lektury. Gorąco polecam, nie tylko dzieciom, ale również rodzicom.”

Ayu_okladka

JOANNA GAWRYLCZYK: – pasjonatka Ayurvedy oraz certyfikowana nauczycielka medytacji i technik oddechowych. Współpracuje z lekarzem ayurvedyjskim z Indii, tłumacząc konsultacje indywidualne, wykłady i programy ayurvedyjskie. Związana z Fundacją Art Of Living, z ramienia której współprowadzi również warsztaty medytacyjne dla dzieci i młodzieży.

 
 
 
 
 


„Ciężar korony, czyli dlaczego niektórzy nie mogą wyzdrowieć” – dr n.med. Magdalena Cubała
Cena: 59,90 PLN

Rok temu świat został dotknięty przez koronawirusa. Zakażenia się mnożyły, a naukowcy nie znali ich pierwotnego źródła. Pandemia rozprzestrzeniła się na cały świat, siejąc zniszczenia zarówno w ludzkim zdrowiu i psychice, jak i w gospodarce, służbie zdrowia i życiu codziennym. Jej skutki okazały się być drastyczne, a powikłania po przebytej chorobie – większe niż można by przypuszczać…
„Ciężar korony” to książka, która odpowie na pytania czym jest choroba COVID-19, jak przebiega ona u dorosłych, a jak u dzieci, czym jest zespół covidowy i kim są „covidowi długodystansowcy”. Porusza też tak poważne zagadnienia jak zaburzenia ze strony układu nerwowego, kardiologicznego i oddechowego oraz zagrożenie jakim jest zespół PIMS-TS u dzieci po przebytej chorobie. Znajdziemy tu również badania diagnostyczne oraz możliwości wsparcia organizmu w walce z chorobą, a także rady co zrobić, aby wyleczyć się z powikłań.
Dr Magdalena Cubała, w oparciu o badania i publikacje naukowe , opisuje objawy, przebieg choroby covid-19 oraz rodzaje powikłań, jakich możemy spodziewać się po jej przejściu. Niestety, przebycie choroby może być początkiem długiej drogi z problemami zdrowotnymi, które można wyeliminować tylko dzięki odpowiedniej diagnostyce i właściwemu leczeniu. Książka „Ciężar korony” wskazuje nam, w jaki sposób możemy podjąć walkę z zespołem covidowym poprzez stosowanie środków zaradczych, takich jak odpowiednia suplementacja i techniki oddechowe.

„Jeśli przeszedłeś COVID i czujesz, że Twoja jakość życia uległa pogorszeniu, zmagasz się z problemami zdrowotnymi, których wcześniej nie miałeś – ta książka jest dla Ciebie.”

covid_okladka_ramka_500
DR N. MED. MAGDALENA CUBAŁA: – lekarz medycyny rodzinnej, doktor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, członek zarządu Stowarzyszenia ILADEF USA. Uczestniczka, wykładowczyni i współorganizatorka międzynarodowych konferencji medycznych w Polsce, Europie i USA.
Pasjonatka medycyny. Obowiązujące procedury medyczne łączy z popartymi badaniami naukowymi metodami tradycyjnymi. Na pacjenta patrzy całościowo, łączy niepasujące elementy i wprowadza dokładnie wycelowane etapy leczenia, poprawiając jakość życia podopiecznym i ich najbliższym.
„Jestem lekarzem z powołania, od dziecka marzyłam o tym zawodzie. Dla mnie medycyna ma tylko jeden wymiar – taki, jaki miała dla Hipokratesa. W jego czasach nie było wąskich specjalistów – pacjent zawsze stanowił całość, nie zbiór organów. W mojej pracy zawsze staram się utrzymać to szerokie, całościowe spojrzenie na pacjenta i na chorobę, którą traktuję nie jako upośledzenie funkcji jednego czy kilku organów, ale jako wyraz powiązanych ze sobą zaburzeń organizmu.”

 
 „Biologia Zbiór autorskich zadań maturalnych ze wskazówkami i odpowiedziami. Część 1.” – Tomasz Koliński

Biologia Zbiór autorskich zadań maturalnych ze wskazówkami i odpowiedziami to seria książek z zadaniami, które reprezentują różnorodne zagadnienia i wymagania. Zawarte w Zbiorze zadania zostały opracowane na podstawie wieloletniej pracy dydaktycznej, zgodnie z zaleceniami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Konstrukcja i poziom tych zadań odpowiada standardom egzaminacyjnym, każde z nich mogłoby pojawić się w arkuszu maturalnym, ponieważ z podobnymi zadaniami maturzyści spotykają się co roku na egzaminie. Dzięki ich rozwiązywaniu, zamieszczonym wskazówkom i przykładowym odpowiedziom przygotujesz się do egzaminu maturalnego. Książka może również służyć jako ćwiczenie podczas przygotowywania się do sprawdzianów, czy Olimpiady Biologicznej, a także dla absolwentów, którzy chcą poprawiać wynik egzaminu. Stanowi jednocześnie uzupełnienie zagadnień, których często brakuje w podręcznikach szkolnych.
Zbiór zawiera zadania z informacjami źródłowymi, sprawdzające głównie umiejętności złożone, w tym planowania doświadczeń, interpretacji wyników i analizy statystycznej, wymagające logicznego myślenia i argumentacji oraz na wykazywanie zależności. W książce znajdują się liczne polecenia z czasownikami operacyjnymi „wyjaśnij”, „uzasadnij” i zadania typu „prawda/fałsz”, a także wskazówki do trudniejszych poleceń oraz proponowane odpowiedzi wraz z zasadami oceniania i uwagami. Do pobrania errata: ERRATA BIOLOGIA CZĘŚĆ 1. T. KOLIŃSKI WYD. 1. 2021

Biologia_okładka_1s_500TOMASZ KOLIŃSKI: Biolog, autor zadań maturalnych, nauczyciel szkolny i akademicki, autor bloga BioEdukacja. Przygotował do egzaminu maturalnego wielu uczniów z bardzo dobrymi wynikami.
Jego pasją i pracą jest dydaktyka biologii. Ukończył szkolenie dla autorów zadań maturalnych z biologii organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Prowadzi zajęcia dla studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest absolwentem biologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz absolwentem Studium Medycyny Molekularnej w Warszawie. Był dwukrotnym stypendystą Ministra NiSW oraz laureatem krajowych eliminacji Olimpiady Biologicznej i finalistą Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

RECENZJA EKSPERTA
Niniejsza publikacja zawiera zadania oraz materiały źródłowe poprawne merytorycznie i zgodne z wymaganiami z podstawy programowej. Zróżnicowanie typów zadań służy sprawdzeniu umiejętności złożonych, w szczególności myślenia przyczynowo-skutkowego, analizy informacji i projektowania doświadczeń. Zbiór zadań ma wysoką wartość dydaktyczną i jest wart polecenia nauczycielom jako użyteczne narzędzie do pracy z uczniami. Wielkim walorem publikacji są zadania dotyczące analizy statystycznej. Jestem przekonany, że pozycja ta sprosta oczekiwaniom wielu nauczycieli i uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z biologii.
Grzegorz Andrzej Zagulski, ekspert z biologii OKE w Gdańsku

 „JAK ROZŁĄCZYĆ CO BÓG ZŁĄCZYŁ? Rozwód kościelny krok po kroku.” – Celina Maria Niwald
Cena: 35 PLN (W TYM PRZESYŁKA POCZTĄ POLSKĄ)

W pierwszej części książki znajdziesz osobistą historię autorki i jej drogę do uzyskania „rozwodu kościelnego”. Dzięki dynamicznym opisom, ciekawej i pełnej emocji historii poczujesz się tak, jakby proces dotyczył Ciebie. Znajdziesz tu również komentarze do przebiegu procesu i możliwości zastosowania konkretnych przepisów.
Druga część książki obejmuje obowiązujące przepisy Kodeksu prawa kanonicznego wraz z komentarzami autorstwa autorytetów kościelnych. Pozwoli Ci to łatwiej przejść przez proces, bez konieczności korzystania z kosztownej pomocy prawnej.
Obecnie ponad 70% złożonych skarg powodowych uzyskuje pozytywne wyroki. Mimo że proces nie trwa krótko, warto spróbować uregulować swoje relacje z byłym małżonkiem i Kościołem. W książce znajdują się też kody QR prowadzące bezpośrednio do cytowanych przepisów – to znacznie uprości przygotowanie skargi powodowej.
Jeśli myślisz o tym, „jak rozłączyć, co Bóg złączył”, ta książka jest dla Ciebie!

Celina_Maria_Niwald_cover_145x205_front_800CELINA MARIA NIWALD: Wieloletnia mediator przy sądach okręgowych. Specjalistka w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz Kodeksu cywilnego.

 
 
 
 
 
 
 
 
 „SZUKAJĄC SŁOWA” – Arkadiusz Gołębiowski

„Szukając słowa” to poezja dla każdego, bo mówi o uczuciu bliskim każdemu – miłości. Czasem tej zwyczajnej, humorystycznej, z przymrużeniem oka, od czego autor nie stroni, czasem przewrotnej, a czasem całkiem „na serio”, bo potrzeba spełnienia się w uczuciach – do drugiego człowieka, który czasem stoi obok, na wyciągnięcie ręki, a czasem istnieje tylko w sferze marzeń – wpisana jest w życie. W tomiku tym uczucia wyrwane zostały „prosto z duszy”, napisane stylem współczesnym, bez niepotrzebnych figur retorycznych, ale tu „emocje znajdują swoje myśli, a myśli znajdują swoje słowa” jak pisał Robert Frost. Wszystko to zostało okraszone gdzieniegdzie mocnymi puentami, które mogą zaskoczyć czytelnika. Nie sposób przejść obojętnie również obok niesamowitych ilustracji, ciekawie dopełniających treść wierszy.
Poezja bez wątpienia wzbogaca życie… a dzięki wierszom zawartym w tym tomiku każdy – jak w lustrze – będzie mógł dostrzec swoje emocje i uczucia.

SzukajacSlowa_okladka_148x210_frot_500ARKADIUSZ GOŁĘBIOWSKI: Aktor teatralny, radiowy i filmowy. Związany z FAP w Paryżu, gdzie studiował aktorstwo. Na swoim koncie ma wiele ról, m.in. w serialach: Leśniczówka, M jak miłość, Klan, Na Wspólnej, Barwy szczęścia, Rodzinka.pl czy Ojciec Mateusz. Na wielkim ekranie można było go zobaczyć w takich produkcjach, jak Piąte nie odchodź, Siostry, Na układy nie ma rady, oraz w ostatnim filmie Jerzego Gruzy Dariusz. Jest pasjonatem poezji, stąd wystawiany z jego udziałem w całej Polsce spektakl Obrazki z Baudelaire’a. Niniejszy tomik poezji to wybór wierszy, jakie zostały napisane przez Autora w latach 2010–2018.

 
 
 
 
 
 „DAREK Z KLANU” – Dariusz Lewandowski

DAREK Z KLANU – lekko kontrowersyjna – to zbiór niebanalnych tekstów, wierszy i opowieści, które często w krzywym zwierciadle, odwzorowują naszą rzeczywistość, ubraną nie w tani blichtr świata celebrytów, ale w ostre spojrzenie człowieka, ujmującego swoje spostrzeżenia w nieoczywisty sposób.
Dariusz Lewandowski swoją książkę pisał kilka lat, najpierw w formie poczytnego bloga na FB „DAREK Z KLANU”, którego wpisy w końcu zebrał i ubrał w nietuzinkowy zbiór opowiadań, felietonów i wierszy, zilustrowanych mocno ekspresyjnymi i często surrealistycznymi grafikami. Tak powstała książka napisana lekkim językiem i podsycona dużą domieszką humoru i ironii.
„DAREK Z KLANU” to inteligentne spojrzenie na otaczający nas świat, we wszystkich jego odcieniach, który nie ma nic wspólnego z tym cukierkowo-słodkim, za to wnoszący, obok ciętego języka, sporą dawkę humoru…

Darek_z_klanu_1s_500DARIUSZ LEWANDOWSKI: to (jak sam o sobie pisze): aktor z przypadku, reżyser z doświadczenia, dziennikarz z wykształcenia i pisarz z zamiłowania.

 
 
 
 
 
 
 
 
 „PASANKI” – z miłości do kreatywności

PASANKI – edycja świąteczna to piękny zestaw wycinanek z papieru dla dzieci, które za sprawą małych rączek przemieniają się w przestrzenną i kolorową ozdobę świąteczną z paseczków. W skład zestawu wchodzi teczka A4 oraz 5 zestawów z materiałami do wycięcia i i sklejenia eko-zabawek, które będą mogły być piękną ozdobą choinki: Mikołaja, Bałwanka, Renifera, Choinki i Gwiazdki.

Pasanki_swiateczne

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


„Ayurveda Sztuka Życia” – DR Dilbag Jindal

Pragniesz żyć zdrowo, wydajnie i szczęśliwie? Szukasz sposobu na długowieczność i utrzymanie piękna zewnętrznego i wewnętrznego? Szukasz rozwiązań uzupełniających leczenie klasyczne o podejście holistyczne, które leczy przyczynę choroby, a nie jej objawy? Nie wiesz, gdzie tkwi źródło Twoich problemów zdrowotnych i złego samopoczucia?
Ta książka, napisana przez doktora medycyny ayurvedyjskiej, pokaże Ci w jaki sposób mająca 5000 lat „Nauka o życiu” odpowiada na postawione pytania. W sposób analityczny przedstawi zagadnienia takie jak poprawa odporności, zdrowa zindywidualizowana dieta czy tez zapobieganie powstawania choroby. Zapozna też Cię z ayurvedyjską diagnostyką i naturalnymi sposobami leczenia i pokaże, że we współczesnym świecie powinniśmy korzystać z bogactwa możliwości, jakie może dać nam połączenie tej starożytnej medycyny z nowoczesnymi metodami medycyny klasycznej.
W książce została zawarta podstawowa wiedza czerpana z Ayurvedy, przedstawiona w sposób przystępny i logiczny, a umieszczone w niej wskazówki z pewnością poprawią komfort Twojego życia, pomogą odnaleźć balans i czerpać radość z każdego dnia!
.

Ayurveda_okladka-opaska_500DR Dilbag Jindal: Dr Dilbag Jindal jest ajurwedyjskim lekarzem trzeciej generacji z rodziny. Ukończył studia pierwszego stopnia z tytułem – Ayurvedacharya w 2006 roku i magistra z tytułem – M.D. (Ayu) Ayurveda Vachaspati w specjalizacji Panchakarma w 2011 roku z Rajiv Gandhi University of Health Sciences, Bangalore, Indie.
Po ukończeniu studiów zdobywał duże doświadczenie w dziedzinie ajurwedy. Dr Jindal ma rozległą praktyczną wiedzę na temat Panchakarmy (Detox Leczniczy) z ponad 12-letnim doświadczeniem. Pracował również jako profesor nadzwyczajny na Uniwersytetach Ajurwedyjskich.
Dr Dilbag jest również ekspertem w dziedzinie Nadi Pariksha (Diagnoza z Pulsu), obecnie praktykującym w Sri Sri Ayurveda w Polsce.
Dr Jindal uczestniczył i organizował wiele warsztatów naukowych, przedstawił kilka artykułów naukowych, opublikował różne artykuły w czasopismach medycznych.

 


„KOBIETA W WEWNĘTRZNEJ PODRÓŻY” – Magdalena Knitter

„Kobieta w wewnętrznej podróży” to pozycja niezbędna dla każdej kobiety, która pragnie być szczęśliwa i osiągnąć swoje cele. Ta książka zabierze cię w metaforyczną podróż. Może najważniejszą, jaką odbędziesz w życiu. Będzie to bowiem podróż rozwojowa do lepszej, bardziej świadomej przyszłości, na której końcu czekać będzie Twoje nowe JA. Książka łączy przemyślane treści z ćwiczeniami, zachęcając do pracy nad sobą.

KOBIETAwPODROZY_okladka_v2d_4Magdalena Knitter: Dyplomowany life coach, trener rozwojowy i pedagog. Członek Polskiego Towarzystwa
Psychologicznego. Założycielka Fundacji „Przestrzeń Rozwoju Kobiet”, której misją jest
wszechstronny rozwój i edukacja kobiet. Jest także pomysłodawczynią i koordynatorem
projektu przestrzeni kobiecej Klub Kobiet Kreatywnych.
Specjalizuje się w budowaniu relacji interpersonalnych oraz we wzmacnianiu poczucia
własnej wartości. Prowadzi coachingi indywidualne oraz rozwojowe grupy, warsztaty i wyjazdy dla kobiet do Toskanii.
Jej pierwsza książka „Najważniejsza decyzja” to zbiór opowiadań inspirowanych autentycznymi historiami sześciu kobiet, który z pewnością wspaniale uzupełni Twoją wewnętrzną podróż.
Prywatnie szczęśliwa mężatka, mama dorosłej córki i kobieta, którą ciągle pasjonuje własny rozwój.

 

 „MOJE MAŁE CIACHO” czyli „Logopedia na wesoło” – Anna Powierza, Henryk Sawka

Ta pełna humoru, zilustrowana przez Henryka Sawkę, książka logopedyczna dla dzieci, dzięki wprowadzonym do fabuły różnorodnym ćwiczeniom, wykonywanym wraz z ulubionymi bohaterami, wspomaga rozwój mowy, zarówno u tych młodszych, jak i nieco starszych dzieci.
Książka „MOJE MAŁE CIACHO” jest polecana przez logopedów, nie tylko jako lektura do ćwiczeń logopedycznych, ale również wspierająca szeroko pojęty rozwój dziecka. Więcej o wizji przyświecającej powstaniu książki Moje małe Ciacho…

Okładka Moje Małe Ciacho

Tytułowy Ciacho to wspaniały, piękny, podziwiany przez wszystkich koń, jednocześnie – straszny cykor. Na szczęście jego przyjaciele – Mały (lubiący jeść kucyk), Mojka (żywiołowy piesek) oraz Stefcia (lubiąca szkołę ale… jeszcze bardziej dni wolne spędzane w stajni) są wspaniałymi towarzyszami i podporą w świecie pełnym przerażających…. mrówek!

Książka ukaże się na rynku 1 grudnia 2018 roku. Nietuzinkowe ilustracje, dbałość o każdy szczegół przy przygotowaniu merytorycznym i technicznym książki, wysoka jakość materiałów, w pełni polska produkcja oraz interesująca tematyka – to główne atuty tego produktu.

 

„MOJE MAŁE CIACHO” – REKOMENDOWANE PRZEZ LOGOPEDÓW

Ćwiczenia logopedyczne, jak każde inne wymagające systematycznego powtarzania, są dosyć nużące. Tutaj Autorka podjęła próbę ich zbeletryzowania. Dzieci wykonają je z większym zapałem identyfikując się z bohaterami tej książki, przeżywając razem z nimi przygody i uczestnicząc w bierny i czynny sposób w narracji, co ma niebagatelny wpływ na rozwój nie tylko ich komunikacji, ale także innych procesów poznawczych i emocjonalnych.

DR N. HUM. KRZYSZTOF SZAMBURSKI
LOGOPEDA, PSYCHOLOG, WYKŁADOWCA UW

Patroni medialni wspierający naszą koncepcję:

patronaty_all


 

„PIRACKIE OPOWIEŚCI” – SERIA KSIĄŻECZEK Z APLIKACJĄ NA TELEFON I NAKLEJKAMI WIELORAZOWYMI ”

Piraci, smoki, syreny, zaginione skarby, zaczarowane królestwo, dalekie wyprawy, a ponadto rozwijające mini-gry oraz duża ilość przepięknych wielorazowych naklejek to seria książeczek „Pirackie opowieści”. Do tego wspaniała aplikacja na telefon: zbieraj gwiazdki za każdą książeczkę i uzyskaj dostęp do wszystkich stopni w karierze Pirata, Piratki lub Królewny!
Więcej o wizji przyświecającej nam przy tworzeniu tej serii.

TRZY_PERŁY_150x214 TRZY PERŁY – część 1. serii „Pirackie opowieści”
PIRAT_ERYK_150x214 PIRAT ERYK I MAPA SKARBÓW – część 2. serii „Pirackie opowieści”
ELENA_150x214 ELENA I PODWODNE KRÓLESTWO – część 3. serii „Pirackie opowieści”
ELIZA_150x214 ELIZA I JABŁKO ELFÓW – część 4. serii „Pirackie opowieści”
PIRACI_150x214 PIRACI I ODCZAROWANA KRAINA – część 5. serii „Pirackie opowieści”
POZNAJ CZARODZIEJSKĄ KRAINĘ Z PIRATEM ERYKIEM – Książeczka do kolorowania z serii „Pirackie opowieści”
POZNAJ CZARODZIEJSKĄ KRAINĘ Z ELENĄ – Książeczka do kolorowania z serii „Pirackie opowieści”